coaching

Leia oma kirg

Leia oma kirg. Nii, kui mõni asi muutub ootuseks, on äärmiselt keeruline võtta seda loomuliku osana. Ja kire leidmisega on just see juhtunud. Igaüks peab leidma oma kire, et elada mingit abstraktset rahuldust pakkuvat, edukat elu. Loomulikult on soovitus omal kohal. Kirg (ik passion) on suundumus teha asju, mis on isiklikult tähenduslikud ja kõrgelt väärtustatud, midagi, mida sa armastad, kuhu investeerid arvestatava osa oma ajast, energiast ja mida võid pidada ennast defineerivaks. Sellisena aitab kirg juhtida positiivseid emotsionaalseid kogemusi, milleks on vaja eneseregulatsiooni (trenni tegemine varahommikul), entusiasmi ja vaimset seotust ülesandega, mis viib tasakaalus ja tähendusliku eluni. Kirg võib olla ka sunnitud (compulsive) alatooniga, inimest hapraks ja jäigaks tegev. Obsessiivse kire puhul muutub justkui kirglik tegevus meie osaks välistel põhjustel (populaarsuse saavutamine, teiste ootused, edu-hoiakud). Kirg oma loomulikkuses on vabatahtlik ja sisemine suundumus asja enda pärast, obsessiivsel juhul on see kellegi või millegi teise pärast.
Kui tunned, et hetkel kirge ei leia või sinu poolt investeeritud aeg ja energia on justkui “raisus”, sest sa ei ole saavutanud välist tasu selle eest, siis ehk tuleks korra tagasi astuda ja vaadata,

  • mida kirg sinu jaoks tähendab?
  • Kelle kirge sa elada püüad?
  • Äkki on täna sinu kirg midagi muud, kui see oli 10 aastat tagasi, kuid harjumusest oled veel jäänud selle juurde või vajab tegevus veidi värskemat pilku ja uuenduskuuri?
  • Võib-olla kirg ei pea olema tulemustega seotud?

    Mul on endal päris mitmeid valdkondi, kus olen kirglik. Kunst, aerutamine, loomakaitse. Coaching. Vaimne tugevus. Persoonibränd. Iga valdkond aitab mul ennast väljendada ja defineerida. Nende eesmärgid ja minu enda eesmärgid nendes on erinevad. Kõige haldamiseks on vaja süsteemi ja mõistmist, kuhu nad sobituvad, et jääda iseendaks ja samas nautida ka arenguprotsessi.

Kirg on tihti just viimase, protsessi tulemus: see, kui saad teha midagi, mis sulle meeldib ja sa näed, kuidas see areneb.

Coaching aitab luua selgust ja olla sina ise

Coachingu protsessis tihti laome inimese valdkonnad selgelt süsteemi ja saab tekkida teadlikkus iga elemendi rollist, hetkeolukorrast ja võimalikust tulevikust. Siis saab juba hakata otsuseid tegema, mis on üleliigne, oma aja ära elanud, mis vajab “kastmist”, arendamist. Kus tuleb veel oodata ja miks mõni eesmärk vastumeelne ja pidevate takistustega kaetud on.

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like