food

Andrel külas. Õhtustamas Chez Andrés, Tartus

Käisime Kerdiga (kes on määrava tähtsusega minu kontori sisekujundamisel) eile Chez Andrés, et tähistada peaaegu minu kontori valmisolekut, otsustada veel mõned asjad. Minul oli vanast kogemusest halb mälestus, kuid menüü oli huvitav, sisaldas palju pistaatsia ja wakamega asju, seega mõtlesin, et annaks uue võimaluse.Ja pean ütlema, et üldjuhul jäime mõlemad rahule. Pean tunnistama, et maitsestamise osas isegi parem kui Polpo, samas Polpos on tore, et pakutakse koka tervitusi :).

Chez André Tartus on päris hea valik õhtusöögiks
Chez André Tartus on päris hea valik õhtusöögiks

Eelroog

IMG_20160611_192728
Kammkarbid, wakame salat nende all peidus

Eelroa valikuid oli minu jaoks kõige rohkem. Esimesed 5-6 lehte oli selliseid väikeseid toite, mida võiks eelroaks võtta. Ilmselt tuleb veel mõni päev lihtsalt nende proovimiseks sinna toituma minna, sest valik oli minu jaoks tõesti huvitav. Võtsime lõpuks kammkarbid (Punapeedi kammkarp pistaatsia kreemi ja kohviõliga), kuna ma polnud kunagi neid proovinud ja kuna seal oli lisandiks pistaatsia kreem ja wakame salat. Kammkarbid olid väga pehmed ja suhteliselt maitsetud, punapeedi osa andis veidi maitset juurde. Pistaatsia kreem oli veidi liiga magus, aga supermaitsev ja no wakamega ei saa valesti minna. Kõik kokku oli päris huvitav kombo ja hea algus.

IMG_20160611_192739

Põhiroog

Põhiroaga oli juba raskem valik. Valikut justkui oli, aga miski ei säranud kohe. Tavaliselt valin midagi krevettidega, aga kui öeldi, et selle kõrvale käib kartul, siis läks isu ära. Lõpuks oli valik veise sisefilee, metssea, merikuradi, pardi ja tuunikala vahel. Mina valisin tuunikala (Tuunikala hõrgu brüleekreemiga), sest sellisel kujul polnud varem maitsenud ja Kerdi valis metssea (Metssea sisefilee hõrgu brüleekreemiga).
Minu kala oli väga huvitav ja suitsune, kaste minu jaoks soolane (mis on üsna tavaline), brüleekreem seentega (Kerdil lihaga) oli huvitav ja malbe. Juurikad all olid parajalt krõmpsud. Kõik oli maitsestatud nii, et PÄRIS maitse oli tunda. Ei midagi liigset, ei midagi liiga vähe. See oli küll roog, mis andis palju punkte ja mis oli minu arust parem kui nt Polpos maitsestatud pearoad. Terviku osas aga olen veel siiski Scheeli usku. Kindlasti tuleb aga Chez André kokkadele au anda kaunistuste ja esitluste eest, need on päris uhked, kas just vajalikud, aga loovad meeleolu.
IMG_20160611_194418

IMG_20160611_194344
Metssea sisefilee
IMG_20160611_194316
Medium tuunikala, mis maitseb tõesti nagu päris liha. Minu uus lemmik

Magustoit

Aeg magustoiduks! Ootasin seda väga, kuna koogilett oli põnev. Menüüst ma midagi kohe “take me”-d ei leidnud, kui siis suitsune majajäätis, mida prooviks kunagi hiljem. Kuna minul ja ka Kerdil oli ebaterve huvi pistaatsia vastu, siis sai vaadatud läbi kõik pistaatsiaga asjad. Kerdi oli kooke päris palju maitsnud, seega jäi ta creme brülee peale, kus all pistaatsiakreem. Mina valisin pistaatsia mascarpone koogi, mis tundus omavat kõige rohkem seda jumalikku maitset.

Tulemus? Keskpärane. Kerdi mainis, et pistaatsiat ta väga ei tundnud, aga lusikas ja esitlus oli fun. Minu kook oli küll pistaatsia maitsega, kuid mitte päris see. Ilmselt oli kook paar päeva vana sest põhjaks olev küpsiseline moodustis oli vettinud ja maitsetu, pistaatsia osa oli ok, aga mitte särav. Kõige parem osa koogist oli värske maasikas. Kerdi aitas seda veel ära süüa ja ilma kohvita poleks ka mina seda ilmselt suutnud lõpetada. Seega kahju. Aga ma pole ka suur kookide sööja. Mul on kolm lemmik-magustoitu, mida väljas süüa ja kõik muu on suht keskpärane olnud. Sacheri kook (Pierre kohvikus on hea), pistaatsia panna cotta Scheeli Restoranis ja Napoleoni kook (Werneri kohvik), ja muidugi teepuu jäätis Yakuzas. Aga katsetame edasi, kunagi ei tea.
IMG_20160611_202245

IMG_20160611_202144

IMG_20160611_202123
Pistaatsia mascarpone kook, maasika toormoosiga.

IMG_20160611_202211

Chez Andre logoKokkuvõttes jäime me siiski rahule. Mina tahan minna eelroogi veel maitsma, sest need tunduvad seal paremad olevat. Menüü on rikkalik, hinnad muidugi keskmisest kallimad, arvestades, et tegemist on Tartu kohaga. Sarnaseid hindu leiab nt Ibizal …Aga eks see peegeldab ka veidi koka loomingut ja erinevaid põnevaid tooraineid, mida kasutatakse. Interjöör oli mitte-pretensioonikas. Meie ajal oli seal üks välismaalaste grupp ja kaks soomlast, saime privaatselt ja rahulikult olla.

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like