Maitsev Tartu 2016 on alanud!
Maitsev Tartu 2016 on alanud!

Kuu toidunautlejatele! Maitsev Tartu algab täna

IMGP0954

IMGP0979

IMGP0977
Viimaste aastatega olen õppinud eristama enda jaoks head toitu, puhtaid maitseid ja hindama restoranikultuuri, ehk siis heade kokkade oskust tuua välja tooraine maitsed viisil, nagu mina seda eales ei oskaks. Eks minu maitsete kujunemisel on olnud oma roll Prantsusmaal ja viimase poolaasta jooksul ka Scheeli Restoranil, mis on tänaseni minu lemmik puhaste maitsete pakkuja.

Mul oli hea meel osaleda möödunud aasta Maitsva Tartu kuul, kus testisin muuhulgas näiteks Polpo erimenüüd, mis üllatas mind ja andis aimu, et Tartus on tõesti suurepäraseid toidukohti, kuhu tavainimene ehk ei satu igapäev. Sel aastal, eelmine nädal kutsuti mind osalema Maitsev Tartu 2016 avaüritusel, kus selle aasta tegemisi tutvustati. Natuke jagan meenutusi sellest ka sulle.
IMGP0947

 

 

 

IMGP0936
Maitseelamuste kampaania „Maitsev Tartu“ toimub tänavu teist korda, kestes 1. – 28. veebruarini. Selles kampaanias, nagu korraldajad ise seda kutsuvad, osaleb seekord 14 restorani. Kampaania sisuks on kuu pikkune omamoodi toidufestival, mille jooksul valitud toitlustuskohtades pakutakse lisaks tavamenüüle kolmekäiguline erimenüü. Menüüde ja restoranidega saab tutvuda kampaania kodulehel.
IMGP0930

 

IMGP0923

IMGP0917

IMGP0939
Maitsev Tartu avaüritusel tutvustati kampaanias osalevate restoranide peakokki, kes pakkusid kohapeal suupisteid, mis on inspireeritud selleaastastest erimenüüdest. Laud oli kirju erinevatest mini-toitudest, kus olid lilled peal, kus huvitavad kombinatsioonid erinevad toorainetest, üks uhkem kui teine. Ime ka, et laud väga kiiresti tühjaks sai. Ainuke mure oli, et toidud olid nii pisikesed! Eks see tähendab, et tänasest tuleb hakata Tartu restorane läbi käima ja proovida tervikmenüüd, mis kindlasti annab parema aimu toidust tervikuna.

IMGP0940
Toit ja toiduturism on järjest populaarsust võitmas, see on linnadel võimalus kutsuda külla turiste eelkõige Eesti-siseselt, nii Tartust kui mujalt. Toituma peavad ju kõik! Paljud peakokad mainisid avaüritusel, et selleaasta erimenüü koostamisel püütakse kasutada maksimaalselt kohalikku toorainet. Minule jäi menüüdest kõrva näiteks kilu ja astelpaju, mida mitmes restoranis erimenüüs kasutatakse. Teiseks väga tihti kasutatud tooraineks tundus olevat hoopis lõhe. Minu lemmikkohas Tartus igapäevaseks kohviks ja croissandiks, Pierris, on Maitsev Tartu raames pearoaks huvitav osso bucco, väga huvitavana kõlas Eduard Vilde lokaali hirvefilee peekonis. Werner pakub magustoiduks suuremale osale inimestele meeldivat šokolaadi mousse-i. Lisaks võib erinevate restoranide menüüst leida köögiviljaratatouille-i, vutti, käsitsi tehtud jäätiseid ja palju muud põnevat. Usun, et see on hea võimalus kõigile toidust huvitatuile proovida uusi maitseid, küsida ja uurida, mis on nende võõrapäraste nimetuste taga ja saada ideid ka ehk kodus katsetamiseks.

IMGP0945

Kus saab erimenüüd proovida?

IMGP0927
Sellel aastal osaleb 14 toidukohta, restoranidest kohvikuteni, tuntud ja pika ajalooga restoranidest uute tulijateni. Maitsev Tartu 2016 toimub:
Atlantis, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Eduard Vilde lokaal, Entri, Gustav Gastro Cafe, Meat Market, Pierre, Polpo, Püssirohukelder, Spargel, Umbroht, Werner.

IMGP0941

Et külastus oleks põnevam ja toidukohad saaksid tagasisidet ja nii võimaluse end veelgi parandada, siis kutsutakse üles ka oma arvamust jagama. Külastajail on võimalus hinnata restoranide pingutusi ja selgitada välja parim erimenüü. Oma hinnangu saab anda kodulehel www.maitsevtartu.ee vastava restorani juures oleval hindamisskaalal või restoranis hindamissedelil.

Häid toiduelamusi!