food

Köögikatsetused: Pesto

Maisikana rohelise salati ja PESTOga Scheelis
Maisikana rohelise salati ja PESTOga Scheelis

Pesto (Italian pronunciation: [ˈpesto]) is a sauce originating in Genoa in the Liguria region of northern Italy (pesto alla genovese), and traditionally consists of crushed garlic, basil, and European pine nuts blended with olive oil, Parmigiano-Reggiano (Parmesan cheese), and Fiore Sardo (cheese made from sheep’s milk). – Wikipedia

Mõni aeg tagasi käisin Scheeli Restoranis tööasju ajamas. Õnneks jäi aega ka toitumiseks. Restorani perenaine küsis, mida ma süüa soovin ja kuigi menüüs oli palju asju, mis huvi pakkusid, jäi silma maisikana. Aga selle kõrval oli kartul – mida ma ise ei soovinud. Kuna Katrin teadis, et tegelen treeningutega, siis ta ütles, et teab, mida laseb kõrvale teha. Tulemuseks oli maisikana, mille kõrval oli “tavaline” roheline salat … pestoga! Nii lihtne ja nii imehea! Ma ise poleks sellise kombo peale tulnud. Igal juhul oli toit ülimaitsev. Pesto salati kastme/lisandina jäi mulle meelde ja täna otsustasin lõpuks selle järgi proovida. Katrin ütles, mida sisse vaja, aga igaks petteks (kuna mul on retsepti vaja esimesel korral) otsisin ka netist pesto retsepti.
Selleks sai Jamie Olivieri pesto retsepti aluseks. Katrini soovitusel asendasin piiniapähklid india pähklitega ning panin terve küüslauguküüne (Jamie soovitab pool panna).

Värske pesto

kolm peotäit värskeid basiiliku lehti
Peotäis India või piinia pähkleid
ca 70 gr parmesani või muud kõvajuustu (korralik peotäis), riivitud
1-2 küüslauguküünt (mina panen tavaliselt 3-4, aga mulle meeldib küüslauk lihtsalt)
Oliiviõli, nii palju, et saavutaksid selise konsistentsi, et saad pesto “leivale määrida”
Soola
Pipart
Sidrunimahla, maitse järgi pigistada

Töökäik ja tulemus on siin näha:

Värske basiilik
Värske basiilik
India pähklid
India pähklid

IMGP9831

parmesan küüslaugu-basiiliku-pähklisegule
parmesan küüslaugu-basiiliku-pählisegule

Hakkimiseks kasutasin kunagi ammu ostetud Tupperware chopperit. Meenus, et kunagi seda ostes näidati chopperiga ka pesto tegemist. Nii lihtne asi, mida teha, nii imehea.

Minu esimene pesto on valmis
Minu esimene pesto on valmis

Muideks, arvestades seda, mis pesto sisse läheb, on pesto ka väga kasulik kaste ja lisaaine sinu toidu juurde. Täpsemalt võib lugeda siit.
Proovige järgi!

Minu teisi toidukatsetusi ja postitusi

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like