Ibiza

Es Vedra – magneetiline sihtkoht Ibizal

Es Vedra ja satelliitsaar Es Vedranell vaateplatvormiltVarajased foiniiklased uskusid Ibizat olema jumalate poolt õnnistatud saar, kuna tema rikas, punane pinnas ei ole vulkaaniline ja saarel ei ole võimalik elada ühelgi loomal, putukal ega taimel, kes võiks inimesele liiga teha. Tänaseni kannavad mõned inimesed amulette ja kaelakeesid, mis sisaldavad seda püha pinnast, et kaitsta kandjat halva eest. Selle õnnistatud saare maagilisematest paikadest, mis on kui “ülim õnnistus” Ibizal, on saareke Es Vedra, mis tõuseb Cala d’Horti vetest.

See on 413 meetrit kõrge kaljusaar, mida on nähe Ibiza saare erinevatest nurkadest. Kaljusaarel on tohutus kontsentratsioonis metalle ja mineraale, mis loob tugevalt magneetilise ala. Nii ongi Es Vedra kui maailmas teisel kohal kui kõige magneetilisema paik. See on põhjus, miks seal piirkonnas magneetiline väli segab kompasse ja tundlikumad inimesed võivad midagi erilist tunda. Pole ka ime, et Es Vedra ees olev vaateplatvormi-laadne ala ja piirkond on täis mediteerijaid, jooga tegijaid ja end otsima tulnud inimesi.
Päikeseloojang Es Vedra kohal

Atlantise tsivilisatsiooni asukoht?

Iga aasta käib tuhandeid turiste Es Vedrat nautimas

Kiviringid, mida on leida igal pool Ibizal. See on nö Atlantise juurde mineva tee vahetus läheduses

Torre des Savinar piraaditorn Es Vedrale vaatega
Oma omapärase kuju, koostise ja legendide tõttu on jõudnud Es Vedra ka popstaaride muusikavideodesse ning albumikaantele (nt Mike Oldfieldi “Voyager” plaadi plaadi kaas). Enne kõike seda on Es Vedra aga ilmselt olnud Homerose eeposes sireenide saareks. Es Vedra kohta arvatakse veel, et see on uppunud tsivilisatsiooni Atlantise tipp, seda enam, et läheduses on looduse ja inimkäte jõul kujunenud pind, mis jätab mulje justkui oleks seal ehitiste jäänused.

Kohustuslik Ibiza külastaja siht

Kõik need legendid on kujundanud Es Vedrast ühe tuntuima Ibiza sümboli. Hooajal on Es Vedra ees olev vaateplatvorm täis rahvast, nii kohalikke kui turiste. Es Vedra on üks popimaid päikeseloojangu vaatamise kohti.
Es Vedra saarele ei lubata turistidel minna, küll saab saart nautida üsna suurelt looduslikult vaateplatvormilt, mis on just Es Vedra eest. Sinna pääseb lihtsalt autoga, ühistransporti sinna ei lähe (kaart Ibiza Townist). Hooajal ja päikeseloojangute ajal tuleb arvestada, et parkimisega võib raskusi olla.

Kui oled juba sinna läinud, siis võta veidi aega ja roni üles piraaditorni, kust saad veel parema vaate. Ole aga ettevaatlik, tõus on üsna järsk. Vaateplatvormi piirkonnas on lisaks piraaditornile ka ala, kus näed kividest laetud ringikujulist moodustist, mille keskel on väike kivikuhi. Kui oled sinna jõudnud, siis vaata kaljunurgalt alla – sealt läheb tee Atlantise tsivilisatsiooni väidetava ühe osa poole.

Igaüks otsustab ise

Paljud spirituaalsed inimesed väidavad, et kohal on magnetilised omadused, kuid geoloogid seda kinnitanud siiski pole. Siiski on sellel kohal võimu inspireerida. Kas kõik legendid ja müsteeriumid ka tõele vastavad ja kas sealt tõesti saab valgustatuks ja spirituaalse kogemuse, see jääb juba igaühe enda tunnetada-otsustada. Mis on kindel, see veest tõusev kaljusaar on muljetavaldav ja kaunis.

Artikkel avaldatud Delfis juuni 2015.

Uuri ka Ibiza matkaradade kohta.

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like