kayaking

Võistlussüsta treening nädal 9

Emajõgi
Sügisene Emajõgi. Minu treeningala

Ja võistlussüsta treening jätkub! Juba üle kahe kuu tehtud trenni. Aga väga palju on veel teha, et saada see esimenegi tase, kus tunnen end täiesti vabalt ja tasakaalukalt.

Esmaspäeval,

minu sünnipäeval veetsin tund aega vee peal. Sain mitmel korral isegi uue istmega sadamast esimese ranna lõpuni ja tagasi sõidetud. See on kuskil 1 km? Keskendumine aga peab olema täielik, treener kirjeldas seda nii, et mul oleks nagu kaks elukindlustust peal. Pean veidi lõdvemaks laskma. Sest olegm ausad, nii pingsalt olles kaob paindlikkus ja jalad lähevad krampi lihtsalt. Isegi on jalatugi veidi kaugel.

Teisipäeval

oli vist mu pikim treening võistlussüstaga. Veetsin 1,5 h ja 3 korda ranna lõpuni, lisaks siis teisele poole, silla poole otsad. Vasaku käe hoidmine läks untsu suurest parema käe tegevuse jälgimisest. Treenerite selgitused, mida ja kuidas ajasid pea sassi ja tekitas tunde, et ma üldse enam ei oska aeru käes hoida. Ja kõige lõpuks avastasin alles poole peal, et unustasin vesti selga panna … Aga kuidagi jäin kuivaks.

Muidu mõnus, sadamast eemale tõukamine juba parem.
Kolmapäeval tegin Tallinnas tööd, koolitasin ja nõustasin kliente. Vahepeal peab ju “puhkama” (trennist) ka.

Neljapäeval

sai käidud vee peal vaid lühikeseks ajaks, et ennast mitte üle tõmmata, aga samas siiski olla vee peal. Tegin ca 20 minutit ranna ääres sõitu. Tasakkal ei olnud kõige parem, käed olid kuidagi nõrgad. Samas, kui veidi ebastabiilsem oli ja oht vette kukkuda, siis suutsin kiirelt reageerida ja end “päästa”. Kalda-äärsest sulistamisest on kasu olnud.

Karate treeningud on unarusse jäänud. Sel nädalal jäid täitsa vahele. Lihtsalt ei jõudnud süstatreeningute, töö ja õpingute vahel veel karated ka teha.

Reedel

pidi olema pikem trenn, aga asjad võtsid oma aja ja jõudsin ca 1,5h hiljem kui plaanisin trenni. Kiirelt vette. Temperatuur on ikka korralikult langenud, peagi peab ikka sokid jalga panema, et päris ära ei külmuks ning soojemad riided ja mütsi ja … küll jõuab.

Vees sain päris pikalt lõpuks olla, aga mingi hetk lihtsalt läks tasakaal nii ära, et enamus ajast värisesin kui haavaleht ja üks kord oli korralik oht vette kukkuda. Tulin korraks paadist välja, et end veidi koguda ja siis tagasi vee peale minna. Treener aga jõudis vahepeal alla tulla ja ütles, et ma läheks hoopis jõusaali ja teeks seal veidi sooja hoopis. Protestisin küll veidi, aga kuna endal oli ka kõhe olla, siis nõustusin.

Nagu stseen mõnest vanast poksifilmist. Osaliselt on SAKi jõusaal väga vanaaegne. Aga on ka väga uusi asju.
Nagu stseen mõnest vanast poksifilmist. Osaliselt on SAKi jõusaal väga vanaaegne. Aga on ka väga uusi asju.

Jõusaalis tegin 11 minutit sõudeergomeetril, venitasin pikalt ja veidi tegin ka kõhulihaseid. Ja siis minekule. Ilmselt peagi hakkab jõusaali aja maht suurenema.

Uued päikseprillid NO LOGO

Läksin peale trenni korra Sportlandi, et uurida erinevate kellade, pulsikellade, GPS kellade jne kohta – mul on ikka korralikku kella vaja, esmalt KELLA jaoks. Mul ei ole vee peal kuidagi muidu võimalik aega jälgida. Kella ma Sportlandist ei saanud, kuigi üks Polar kell jäi silma küll. Selle asemel aga leidsin päikseprillid! Jah, suve lõpus leidsin päikseprillid endale. Ei mingi logoga, lihtsad, mustad. Mul on üldiselt väga raske päikeseprille leida, aga need istusid kui valatult ja hind oli mõistlik. Ilmselt ei ole nad udupeened, aga ma ei vajagi udupeeneid.

IMGP9717

Väga rahul. Päike, tule tagasi!
Ilusat nädalavahetust! Ja leidke siis oma hobi ja tegevus, mida teha, et olla eluterve elustiiliga ;).

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like