Lifestyle

Couchsurfing. Majutus ja seiklused koos kohalikega

couchsurfing-logo
Lisaks ilmselgele, on Couchsurfingu portaalist väga palju kasu rändajale, kes soovib näha ja kogeda rohkem kui turistidele ettepakutav.

Couchsurfing
Kohaliku jälgedes

Reisijaid on mitut sorti, minule isiklikult meeldib reisida ja tutvuda kohaliku eluga, sulandudes võimalikult palju sinna sisse. Õnneks on aastate jooksul kujunenud palju sõpru erinevatest riikides, mis teeb selle väga lihtsaks – tuleb vaid kokku leppida aeg ja ongi võimalik veeta nädal sõbra juures ja näha, kuidas elavad igapäevaselt taanlased, prantslased, hispaanlased või hollandlased.

Siiski, tänasel internetiajastul on ülilihtne igaühel leida tuttavaid, kes on valmis sind majutama ja kohalikku elu tutvustama. Üks võimalus on Couchsurfing.com. Olen seal liige olnud veidi üle viie aasta ja see on mitmel korral olnud suureks abiks reisi ajal, aga võimaldanud avastada uusi kohti ja seda koos nii teiste reisijatega kui kohalikega

Mis on couchsurfing ja mis kasu sealt saab

Coucsurfing on lühidalt öeldes veebiportaal, kus inimesed erinevatest riikidest pakuvad välja enda kodu kui ööbimiskohta. Nad märgivad ära, kas neil on privaatne või avalik tuba, põrandapind või voodi või diivan pakkuda. Või on nad valmis sulle kohalikku linna tutvustama ja sinuga kohvile minema. Reisija saab siis erinevate kriteeriumite järgi otsida endale sobivas linnas majutust või uusi tuttavaid. Lisaks aga võib ka läbi erinevate gruppide leida huvitavaid sündmusi, teisi reisijaid, kellega näiteks autorenti jagada. Kõik see – majutuse pakkumine siis eelkõige, on tasuta.

Lühidalt – mida Couchsurfingu portaalist leiab?

1. Majutust reisisihtkohas
2. Kohalikud tuttavad kohviks või lõunaks. Need, kes ei saa majutust pakkuda, võivad olla valmis kohalikku elu tutvustama, sinuga lõunale minema ja soovitusi andma.
3. Teised reisijad, kellega koos matkata, autot rentida või muud põnevat teha.
4. Saad ka ise oma majutust pakkuda või Eestis reisijale infot andma

Turvalisus

Nagu ikka netipõhiste asjadega ja tutvustega, ettevaatlikus ja turvalisus on olulised. Selleks on Couchsurfing püüdnud omalt poolt teha süsteeme, kus need, kes konkreetse inimese juures on ööbinud, saavad jätta tagasisidet vastuvõtja kohta. Samuti on võimalik end identifitseerida läbi tasulise süsteemi. Mina olen turvalisuse tagamiseks ja vastuvõtjaga tutvumiseks püüdnud kokkuleppeid sõlmida võimalikult varakult. Läbi sõnumite on ikka võimalik aru saada, kas tegu on inimesega, kellel on head kavatsused. Kindlast esimene kohumine on soovitav avalikus kohas kokku leppida – nii saab vajadusel veel pakkumisest loobuda.

Soovitan säilitada kainet mõistust, usaldada oma instinkte ja kindlasti anda oma lähedastele märku, kuhu ja kellega lähed, et probleemide korral oleks neil maksimaalselt infot, millest lähtuda. Parem karta kui kahetseda.

Minu kogemused Couchsurfinguga

Ibizal Couchsurfingu kaudu leitud sõbrannaga avastamas neid kohti, kus kohalikud armastavad käia_Cala Comte
Minu esimene ja eredaim kogemus oli Ibizal, kus väga õigel ajal üks kohalik pakkus välja oma kodu nii kauaks kui mulle vaja – mul just oli õnnestunud lasta enda kohver ära varastada ja kuigi raha ja kõik oli alles, oli kohalik majutus, kohalikuga suhtlemine väga suureks toeks. Temast sai ka hea sõber, minu Ibiza “ema”, kes aitas mul hiljem leida korteri, kui sinna elama kolisin.

Teine väga hea kogemus oli Norras, kus käin iga aasta oma sõpru külastamas. Kuna sõpradel on oma tööelu ja tegemised ja nägin, et üks Bergenis reisil olev austraallane soovib minna matkama. Nii saingi ühelt poolt ise teha, mis mind huvitas ja tutvustada Bergeni matkaradu, kus ise olin mitu korda käinud, kellelegi, kes seda vähem teadis kui mina.

Avaramad võimalused_Baou mäel Toulonis
Kolmas kogemus on väga värske. Möödunud nädalal, oma praegusel pikal reisil Lõuna-Prantsusmaal leidsin Toulonist sõbra, kes on ka matkasõber. Ta viis mind matkarajale Touloni turistide sihtkoha, Mont Faroni kõrval asuva mäe, Baou peale. See rada ei ole Touloni linna piirides, mistõttu pole ka turistisihtkohaks märgitud, samuti on see ka keskmiselt raskem. Minu Couchsurfingu tuttava jaoks oli see aga treeningu kohaks.

Minu arust on Couchsurfing.com väga hea ja huvitav võimalus saada huvitavaid ja väga kohalikke kogemusi, uusi tuttavaid, loomulikult ka tasuta majutust. Kindlasti aga ära unusta ka siis ise omalt poolt panustamast!

Milline on sinu kogemus? Milliseid portaale veel soovitaksid?

Tervitustega,
Liisi

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like