Lifestyle tennis training

Edusammud minu tennisemängus

Olen viimase kuu jooksul mänginud kuus korda treeneriga. Lootsin rohkem ka sõpradega mängida, et hoida kulud madalad ja treeninguid teha tihedamini tehnika tavamängus katsetamiseks. Kahjuks aga on kõik kas vigastatud, suvepuhkusel linnast väljas või lihtsalt ei tule mingil põhjusel. Seega olen võtnud positsiooni, et kergem on treeneriga mängida :). Loodetavasti sügisel saab juba sõpradega mängida. Sügisel hakkavad ka TÜ Spordiklubi tennisetreeningud, ehk peale mitmeid aastaid sellel treeningul osalemise mõtlemise asemel seekord ka lähen? Kolm korda nädalas, kaks tundi. Ma ei tea veel, mis tasemega inimesi sinna võetakse. Eks näis.

Mida ma õppinud vahepeal olen?
Otseselt uut eriti ei ole, peamiselt tehnika lihvimisele on aeg kulunud, eeskäsi jätkuvalt üsna hea, nüüd vaja kiirust lisada. Tagakäsi on ka vahel täitsa ok, aga nii kui vahepeal eeskätt löön, läheb tagakäsi sassi. Jah, praegu viskab treener pallid üsna otse veel. Aga oh neid helgeid hetki, kui ilus löök tuleb! Milline jumalik tunne, justkui maailm oleks jälle paigas :).

Minu suur lemmik just selle visuaalse kauniduse pärast on olnud serv. Kui muidu olen otse eest (tõstad parema käe koos palliga üles ja lööd) löönud, siis täna sain ka koordinatsiooni paika, et pall õhku visata ja siis parem käsi alt-tagant-üles lüüa. See oli vinge tunne (kuigi kohe ei suutnud õigesse kasti suunata, aga so what!?).

Leidsin ka ühe video, kuidas servida:

Tennis:
How To Serve: The Basics

Tegelikult tunnen natuke puudust “vabast” mängust. Juba tunnen, kuidas ma unustan liikuda, kui pall natuke minust eemale liigub, sest olen harjunud, et tehnika treenimise mõttes pallid mulle otse õigesse kohta tulevad ja mina minimaalselt jalgadega liikuma pean. Eks see jalgade töö saab olema ka üks paras töö. Karate puusalöök on veel ka sees, eriti tagantkäe puhul.

Aga muidu on super! Täiesti uus maailm!

PS: Tähtvere Tennisekeskuses on augusti nädalavahetustel tenniseturniirid.

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like