Lifestyle

Kolm viisi nautida pariisilikku sõbrapäeva

Love

Kes ei oleks filmides näinud romantilisi hetki Pariisis, Prantsusmaal. Hommikune ärkamine kuuma kohvi ja värskete croissantidega, mille toob kallim voodisse. Käest-kinni jalutuskäigud Seini ääres. Romantilised õhtusöögid luksuslikus restoranis, koos hea veini ja südamest-südamesse vestlustega ning mõnus muusika ja interjöör taustaks. Selleks aga ei pea minema Pariisi ega kuskile Itaalia vanalinna kohvikusse vaid saab tuua pariisiliku romantika ja elurõõmu ka Eestisse.

Prantslased on romantilisuse ja savoir vivre (elukunsti) etaloniks ja eestlastel on palju õppida just aja mahavõtmise ja iga hetke, elamuse nautimise kohta. Nii pakungi välja kolm viisi, kuidas nautida prantslaslikku sõbrapäeva sellel aastal ja seda oma kodukohas.

Sõbrapäeva romantikat on lihtne luua

Sõbrapäev Tallinnas vanalinna restoran Scheeli
Sõbrapäev Tallinna vanalinnas: Romantiline Scheeli Restoran

1. Hommikusöök voodis. Mis on sinu kallima või hea sõbra lemmik hommikusöök? Ainult kohvi? Saiakesed? Värsked võileivad? Puder? Tee talle üllatus ja ärata või mine külla koos just tema lemmiku hommikusöögiga. Üllatuseks võid midagi uut ja huvitavat pagariärist tuua. Juurde üks värske õis. Hommikusöök on ju tähtsaim osa päevast! Minu lemmik Eestis on kindlasti kohvik Pierre-i croissandid.

2. Jalutuskäik vanalinnas või veesilma ääres. Tehke midagi koos! Liikumine soodustab aktiveerib heaoluhormoone. Kui läheme reisile, siis vanalinn või linna läbiv veesilm on alati üks põnevaid kohti, kus jalutada. Miks mitte minna oma linna vanalinna ja uudistada seda uue pilguga? Tallinna vanalinna väikesed tänavad, kirikud ja butiigid pakuvad piisavalt palju uudistamist nii päeval kui õhtul. Astu sisse mõnda muuseumi või galeriisse, et saada uusi põnevaid teadmisi või silmailu. Vaata näiteks Emajõ-äärset jalutusrada või mine Tallinna vanalinna jalutama.

3. Õhtu kulminatsioon – unustamatu toidunauding.
Eestis on nagu mujalgi maailmas tekkinud hulganisti suurepäraseid restorane, mis pakuvad esmaklassilist toitu. Tallinnas on avastamata pärliks Scheeli Restoran, mis sobilik kõigile lihtsate kuid unustamatute toiduelamuste otsijatele. Romantiline sõbrapäeva õhtusöök Tallinna vanalinnas, hoolivas keskkonnas, hea toidu ja elava muusikaga on ilusaks punktiks kaunile sõbrapäevale. Sõbrapäeva puhul ka hästi valitud 3-käiguline õhtusöögimenüü. Armastus käib ju läbi kõhu!

Ja nii saabki üks ilus päev laetud heade emotsioonidega. Parim, mis me tänapäeva kiires maailmas kinkida saame on oma aeg ja tähelepanu endale kallile inimesele. Selleks ei pea tegema suuri sheste, reisima Pariisi või mujale vaid saab ka Eestis kohapeal oma Pariisi luua.

Fotod:
Featured foto.
ROmantiline paarike, Scheeli Restorani veeb.

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like