training

Aerutamistreening talvel: jõusaal

Kui detsembris vesi lõpuks ära külmus, tuli minna jõusaali. See on minu üsna esimene kogemus jõusaalis, konkreetse eesmärgi tõttu treenida. Õnneks on mul treener, kes aitab ja suunab, fookus siis toetada kõike seda, mis hooajal aerutamise täpsemaks, kergemaks ja paremaks teeb.

Jõusaal ja kuivtrenn süstaergomeetril

Hetkel teen jõusaali trenni vähemalt kaks korda, vahel kolm korda nädalas. Üks kord on ca 45-60 minutit, teine 1,5h. Üks selline soojendav, teine jõutrenn. Väga huvitav on jälgida, kuidas jõudu ikka juurde tuleb järjepideva trenniga :). Ausalt ma ei oska seletada täpselt, mida me teeme ja mis eesmärgiga, kunagi oskan, peaasi on see, et kõik on tasakaalus, kui üle pingutama hakkan, pöörab treener tähelepanu. Kui arvan, et olen midagi jube hästi teinud, siis treener taab vihjab, nooh, sa võiks juba rohkem/raskemat jne teha.

IMAG1195Milliseid vahendeid kasutan?

Peamiselt:

  • sõudeergomeeter. Soojendamiseks. Mõni kord ka rohkemaid stte tehes. Maksimum on olnud 40 minutit terve treeningu peale, vahepeal venitsued ja muud. Alguses oli mul hull soov väga kiirelt uhada, ei saanud ka treeneri selgitusest aru, kuni üks kutt kõrval, kes tegi lõigutreeningut, korra mu ergomeetri ekraani vaatas ja ütles “Ära sipsi, sa peaksid ca 20 m/s tegema”. Ma ei olnud sellele osale üldse tähelepanu pööranud ja mõtlesin, et mida kiiremini uhan, seda parem tulemus tuleb. Ei tulnud. Seega viimased treeningud olen treeninud rahulikult, isegi alla 20 m/s aga jõulisemalt. Tulemused on paranenud. Hetkel püüan 2km saada 10 minutiga kätte. Hetkel saan 10m + 10-18 sekundiga.
  • aerutamisergomeeter. See on üks karm masin. Hetkel enamasti 1-2 minutit x 3 treeningu jooksul. Viimased korrad 1,5 ja 2. Järgmine nädal 4 minutit eesmärgiks. Selle tulemusel kahjuks mu keskkoht kaob, aga kõhulihased saavad hästi treenitud. Ehk lõpuks saan ka puusad korralikult tööle. Alles viimane treening sain tegelikult aru, kuidas aerutamine ei ole niivõrd töö kätega vaid keskosaga. Lõpuks hakkasid ka jalad liikuma. Ma ei kujuta ette, kuidas ma selle liigutusega võistlussüstal vastu pean… Aga põnev on.
  • Torso ja muud masinad. Vahelduseks, suuremad setid erinevate lihaste treenimiseks.
  • Kangid, erineva raskusega. Minu uus lemmik, mida ma kunagi ei arvanud, et ma tegema pean. Alustasime ca 12 kg, siis 25 ja nüüd 32. Muidu niisama kõhuli olles kiire liigutusega üles ja siis lasin alla. Nüüd tegime viimases trennis ka aja peale. 2 minutit. Minu tulemus 32 kg-ste raskusega 44 (+2 minu arust, aga lugemine läks sassi ja vähendasin numbrit). Tütarlaps, kes on minust 16 aastat noorem tegi sama ajaga 30 kg raskusega 107. Mul on arenguruumi. Keegi noormees minu arust tegi 127ga, 40 kg.
  • Kõhu-seljalihased. Teen seda nii matil, erinevat moodi, vahel plankinguga, enamasti aga kaldpinnal. Alguses suurema kaldega, hiljem väiksema. 100 tk treeningu kohta minimaalselt. Viimane kord tõstsin 160 peale. Seljalihaseid enamasti 50% vähem.
  • Venitamine. Pean veel õppima erinevaid venitamise võtteid. Veidi unarusse jätan selle, aga püüdlen …. Spagaadi panen ma pakun ca 4 kuu pärast kindlasti maha.

IMAG1184

Selline on siis minu praegune treening. Kord nädalas püüan ka karate treeningus käia ja kord nädalas ujuda. Toitumisega toetan kaasa, aga ka see osa peab veel arenema just teadlikkuse koha pealt – mida siis võtta ja kunas. Ja kuidas maksimaalselt igapäevase toitumisega toetada vs toidulisandid (mida ma ka kasutan). Muidugi ei tohi ka lõbu unustada, nii oli minu üks viimane kõndimine-matkamine Prantsusmaal.

Kuidas sinu treeningud ja liikumine läheb? Loodan, et see ei ole mingi uue aasta lubadus vaid igapäevane elustiil!Tervitades,

Liisi

 

 

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like