Walking in Estonia

Matkarada Eestis: Sipelgarada ehk Kiidjärve kuklasterada

Kuklaste Kuningriik
Kuklaste Kuningriik

Külaskäik töökate sipelgate juurde: Sipelgarada ehk Kiidjärve kuklasterada

Rajal on palju huvitavat infot leida
Rajal on palju huvitavat infot leida

Oma viimasel külaskäigul Taevaskodade matkarajale juhtus nii, et sõbranna kutsus ka lähedalasuvale Sipelgarajale. See lühike, aga põnev matkatee asukoht on kutsutud Kuklasterajaks, asub nö “Kuklaste kuningriigis” Kiidjärvel. Rada on 1,5 km pikkune, seda kutsutakse ka õpperajaks, kuna tõepoolest, külaskäik rajale on kui omaette koolitund. Raja alguses ja iga natukese aja tagant leiad põhjalikke silte ja infot pea kõige kohta, mis tutvustab nende pisikeste ja töökate tegelaste elu ja olusid.

200 sipelgapesa

Väidetavalt asub matkaraja asukohas ligi 200 sipelgapesa

Rajal võib leida sipelgate teede kaitseid

IMGP6944

IMGP6930
Imestamist ja avastamist leidub rajal küllaga nii suurtele ja väikestele. Muuhulgas võib proovida üle lugeda pesade arvu. Infotahvlite järgi asub alal 200 pesa, millest suurim on 1,7 meetrit kõrge.
Tegemist on ringrajaga, mis kindlasti pole mõeldud sportimiseks ega treenijatele juba puhtalt seetõttu, et astudes tuleb püüda ettevaatlik olla. Kohalikud asukad on ju raja peal ja äärtes jalutamas! Tuleb olla ettevaatlik, et sipelgatele peale ei astu, eriti kui on näha, et keset jalutusrada läheb kuklaste endi rada.

Mõned huvitavad faktid, mida mina infotahvlilt veel lugesin:

– Sipelgad on ühiselulised putukad, kellel on omavahel jaotatud tööülesanded, nad vahetavad infot ja toitu.
– Eestis on 50 liiki sipelgaid.
– Laanekuklaste menüü koosneb 90% lehe- ja juuretäide magusatest väljaheidetest ja kuni 10 % selgrootutest ja putukatest, kellest neil jõud üle käib.

Minu sipelgaraja rajakaart
Minu sipelgaraja rajakaart

Sellist ja palju rohkem põnevat infot leiab kuklasterajal. Põnevat avastamist ja ettevaatust astumisel! Rongijaam asub mõnesaja meetri kaugusel, seega saab kenasti kas Taevaskodade rajale või linna tagasi.

Raja ametliku kirjelduse leiab siit.

Vaata minu kõnnitud teisi matkaradasid Eestis.

Kaunist päeva,
Liisi

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like