walking through life

Kõik rajad on samad: nad ei vii kuskile.

Möödunud päevade valguses sobib hästi järgmine lõik, mille olen kunagi välja kirjutanud Castaneda “Don Juani õpetused” raamatust:

“Haarasin asjade järele nagu laps kompveki järele. Kuradi umbrohi on ainult üks miljonitest radadest. Iga asi on üks miljonitest radadest. Seepärast pead alati meeles pidama, et RADA on ainult RADA. Kui tunned, et sa ei peaks seda mööda minema, siis ei tohi sa mitte sellele jääda, mitte mingil tingimusel.
Et omada sellist selgust, pead elama distsiplineeritud elu. Ainult siis tead, et iga rada on ainult üks rada ja mitte kellelegi, ei endale ega teistele, ei ole solvanguks, kui sellelt lahkud, kui sinu süda seda käsib. Kuid sinu otsus jätkata rajal või lahkuda sellelt peab olema vaba hirmust või auahnusest. Vaata iga rada lähedalt ja kaalutlevalt! Proovi seda nii palju kordi, kui pead vajalikuks. Siis esita endale – ja ainult endale – üks küsimus. Kas sellel rajal on süda?
Kõik rajad on samad: nad ei vii kuskile. Kumbki rada ei vii kuskile, kuid ühel on süda, teisel mitte. Ühe peal on rõõm rännata, kuni seda järgid, oled sellega üks. Teine paneb sind oma elu needma. Üks teeb sind tugevaks, teine nõrgestab sind.”

Liisk on langenud 🙂

About the Author

liisi

Performance coach, blogger and activist.

You May Also Like